NVZ 2011

 

 

 

 

 

 

Home Algemeen Bestuur Contact Lid worden Uitgevoerde activiteiten
Nieuws Agenda Werkgroepen Waarnemingen Archief Linkpagina Sponsoren

 

 

Baby-dassen,

Henk Boelen vond op 8 april op zijn dagelijkse wandeltocht waarbij hij in en rond Zuidwolde zwerfvuil meeneemt, twee dode baby-dassen. Ze lagen in de sloot naast de Steenbergerweg dicht bij de rotonde richting de N48. Leden van de dassenwerkgroep zijn op de hoogte gesteld en Frits Kruizinga en Hero Moorlag hebben er alles aangedaan om op te sporen hoe die beestjes daar komen. Het lijkt onmogelijk dat zulke jonge dieren daar op eigen kracht zijn gekomen. Dat wijst haast op de conclusie dat onverlaten een burcht hebben open gespit en de dassen hebben weggehaald en gedood. Wie doet nu zoiets???? Frits en Hero hebben de hele omgeving afgezocht, wat wordt bemoeilijkt door het feit dat in het Schoolbos westelijk en oostelijk van die weg enorm veel bomen zijn gekapt waarbij al het afvalhout is blijven liggen. Hero schrijft zelf het volgende er over:


N.a.v. de vondst van 2 babydasjes door Henk Boelen op 8 april op aanwijzing van Jaap en Frits 3 tunnels bezocht onder N48 en onder Steenbergerweg, plus de bossen rondom. Behalve de tunnel aan de noordkant van het ecoduct liggen de tunnels open en geven geen aanwijzing voor passage van dassen. Geen sporen en geen putjes. De tunnel aan de noordkant zit dicht door braamstruiken. In het bos waarin is gekapt is het ondoenlijk een burcht te vinden. Chaos van takken en diepe sporen van machines. In het bos aan de westkant van de Steenbergerweg ligt een burcht, maar deze lijkt verlaten. Geen versie putjes.


We kunnen niet anders concluderen dat iemand ze van elders hier in de droge sloot heeft gedumpt. Triest!!!

 

JV

 

Henk Boelen bij de plek waar hij de dasjes vond.