NVZ 2011

 

 

 

 

 

 

Home Algemeen Bestuur Contact Lid worden Uitgevoerde activiteiten
Nieuws Agenda Werkgroepen Waarnemingen Archief Linkpagina Sponsoren

 

 

Groen voor ogen.........,

Op 2 juni zijn enkele leden van de nachtvlinderwerkgroep gaan nachtvlinderen in de buurt van Ruinen. De avond was prachtig (het bleef lang warm, er was weinig wind) Vanaf het begin vlogen veel vlinders, -vooral spanners- en toen we omstreeks 2.00 uur weggingen hadden we meer dan 100 soorten gefotografeerd. Dat niet alle nachtvlinders voor "motten" uitgescholden kunnen worden blijkt wel uit de kleurenpracht.  Ik heb deze avond speciaal gelet op de vlinders met groene kleuren (meest verse exemplaren) en ik laat hierbij 9 soorten van deze avond zien, die tonen hoeveel kleuren groen er zijn.... Overigens zijn  het op het laken prachtig gekleurde vlinders , maar ze zijn overdag tussen het groen vrijwel onvindbaar.

Joop Verburg


 

Groene eikenbladroller

 

 

Kleine groenbandspanner

 

 

Rode dennenspanner

 

 

Groene dwergspanner

 

 

Gevlekte zomervlinder

 

 

Kleine zomervlinder

 

 

Appeltak

 

 

Zilveren groenuil

 

 

Gevlekte groenuil