NVZ 2011

 

 

 

 

 

 

Home Algemeen Bestuur Contact Lid worden Uitgevoerde activiteiten
Nieuws Agenda Werkgroepen Waarnemingen Archief Linkpagina Sponsoren

 

 

Vogels in Zuidwolde,

Juist deze mooie dagen eind april 2020  krijg ik allerlei berichten over vogels in en om Zuidwolde. Harry Dikmans zag bij Nolde 4 Kraanvogels in een weiland. Regelmatig komen er berichten zoals van Hans Dekker en Johan van Arragon over de Rode wouw. We hopen dat die inderdaad een nestplaats gaat gebruiken ergens in het Reestdal bij Zuidwolde. Bij de familie van der Zwan en bij Geert en Laura Smid zijn Gekraagde roodstaarten aan het nestelen. Op verschillende plekken zien we nestelende Bonte vliegenvangers zoals bij de Vlindertuin. Bijzonder bericht is ook dat een paartje Nachtegalen opnieuw het bosje bij de Vlindertuin lijkt te hebben uitgekozen om tot broeden te komen. Deze dagen zingt het mannetje een groot deel van de dag en nacht; soms bij de begraafplaats maar de laatste dagen steeds bij de Vlindertuin. Het is een mooi voorjaar.

Joop
 

 

Bonte Vliegenvanger

 

 

Nachtegaal

 

 

Nachtegaal