NVZ 2011

 

 

 

 

 

 

Home Algemeen Bestuur Contact Lid worden Uitgevoerde activiteiten
Nieuws Agenda Werkgroepen Waarnemingen Archief Linkpagina Sponsoren

 

 

 

 

Hoe staat het met de dagvlinders?

 

Hoeveel dagvlinders ziet u? Ik vraag dat omdat ik graag wil weten hoe het in Zuidwolde en omgeving met dagvlinders gaat. Ik vraag dat omdat in de vlindertuin in Zuidwolde het aantal dagvlinders dramatisch daalt.

De afgelopen jaren zagen we al een teruggang, maar dit jaar is het droevig. Slechts enkele Oranjetipjes, in deze (top)tijd een enkele Dagpauwoog en helemaal geen Kleine vos, superweinig Koevinkjes, Bruine en Oranje zandoogjes en Zwartsprietdikkopjes. Kortom, een zorgelijke ontwikkeling.

Ik wil graag weten hoe het bij u is. Ziet u veranderingen? Welke soorten vliegen bij u in de tuin? Ik hoor het graag via joopverburg@natuurverenigingzuidwolde.nl.

 

Joop Verburg

 

 

 

Kleine vos, ineens een zeldzaam fenomeen??