Lentewandeling over Landgoed Linde 2026

door | 2 mei 2026

Lentewandeling over Landgoed Linde

Op zaterdag 25 april maakten we met een grote groep van 32 belangstellenden een ontdekkingstocht over Landgoed Linde, aangelegd door Bram Luten. Bram vertelde ons eerst over de ontstaansgeschiedenis van het landgoed. Hij was in zijn vorige leven akkerbouwer en maakte vanaf 2003 van zijn agrarische land (> 30 hectare) een prachtig stuk beboste natuur met allerlei soorten bomen (verplicht 6000 bomen per hectare dus 180 duizend bomen!), afgewisseld met open plekken, poelen, sloten en wandelpaden. Wat een bewonderenswaardige carrière-switch. Dat zal een hele omschakeling en een veelomvattende klus zijn geweest. — en nog steeds zijn, omdat beheer en onderhoud ongetwijfeld ook veel vergen.

Na deze inleiding gingen we op weg langs al dat moois. Het landgoed lag er op deze zonnige lentedag op z’n aller fraaist bij. Joop liet ons allerlei wondertjes der natuur zien en kon er, zoals hij dat alleen kan, alle ins en outs over uitleggen. Zo zagen we bladrollende rupsjes, parende snuitkevers,  de gehakkelde aurelia, het rupsje van de citroenvlinder op de vuilboom, Grote muur, de Robinia , en  nog véél meer. Pien redde een bijna verdronken nachtvlinder; de Kleine beer. De jongste deelnemer Roosmarijn vond een prachtig schildpadkevertje met twee lichtgevend groene strepen op de rug. Ook van Bram en Irmgard kregen we veel te horen over alles  wat er leefde en bloeide en groeide.

We kwamen uiteindelijk weer uit bij de boerderij.  Op een stuk land ernaast heeft Bram een schitterende boomgaard aangelegd met appel- en perenbomen van oude rassen. De vruchten worden geperst in het najaar en het sap ervan wordt dan verkocht.

Achter de boerderij stond hierna koffie, thee en koekjes voor ons klaar. Ook kregen we het sap van de appels en peren uit de boomgaard te proeven. (Zie foto: Op het erf bij Luten) De boerderij van het echtpaar Luten is onderdeel van het landgoed, de baanderdeuren staan vaak open zodat vele zwaluwen op de deel kunnen nestelen. Bram kreeg nog zwaluwvormige koekjes, kunstig gebakken door Irmgard!

Het was een prachtige middag; dank aan de Natuurvereniging voor de organisatie en alle lof voor Bram Luten die Linde verrijkt heeft met zo’n verrassend stuk natuur.

Adriaan van der Putten en Roelien Prij